Užuolaidų derinimas prie interjero

Šviesus, skandinaviško stiliaus interjeras. Kai vyrauja balta spalva – tegul ir užuolaidos būna baltos, ir viskas lieka „švaru“. Laikui bėgant net nenoromis prisikrauna daiktų, atsiranda spalvų, o jei ne, galima įsigyti ryškesnį baldą ar aksesuarų. Mano nuomone, visa erdvė turėtų būti vientisa, todėl didžiąsias aplinkui esančias plokštumas reikėtų palikti monochromines, kad spalvomis sužibėtų detalės (jas daug paprasčiau pakeisti, kai nusibosta). Taigi užuolaidas reikia rinktis panašaus atspalvio kaip sienos (pilkšvo, melsvo ar visiškai balto). Baltas audinys gali būti labai įspūdingas: su spaustais raštais, dekoruotas aukso siūlu ar primenantis odos imitaciją.

skandinaviškas

Klasikinio stiliaus interjeras. Užuolaidoms reikėtų rinktis to paties kolorito audinį kaip ir tapetai – turėtų kartotis tokios pat spalvos, kurios matomos ant sienų. Žinoma, siena gali būti dryžuota, užuolaidos – gėlėtos, ir atvirkščiai. Tai – klasikinis derinys, neverta nuo jo nutolti. Ir pats audinys turėtų būti kitoks, solidesnis, ne toks lengvas kaip, tarkim, skandinaviško stiliaus interjere.

klasikinis

Maišytas interjeras. Interjeras gali būti maišytas, kai derinami modernus ir klasikinis stiliai – pavyzdžiui, senas baldas ir šiuolaikiškas atkaltės gobelenas ar, atvirkščiai, modernus baldas ir senovinis apmušalų raštas. Tokiu pat principu galima komponuoti užuolaidas: drobę dekoruoti aksomo juostelėmis ar įsiuvais, labai paprasta audinį papuošti rokoko stiliaus detale. Galima prie paprastų užuolaidų apačioje prisiūti kraštą iš labai prabangaus audinio. Arba atvirkščiai – rinktis ne klasikinio stiliaus akcentus, o iššaukiamai modernius.

maišytas

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s